Sklejka

Laminat HPL

Jesion

Materiały naturalne

 

Tworząc domki, postawiliśmy na jakość materiałów i proste wzornictwo, zostawiając miejsce na dziecięcą i rodzicielską kreatywność. Jako główny materiał wybraliśmy sklejkę wodoodporną produkowaną na Mazurach, klejoną na bazie żywicy fenolowo-formaldehydowej lub melaminowo-mocznikowo-fenolowo-formaldehydowej (wg PN-EN 636, klasa techniczna EN 636-3). To tworzywo naturalne, wracające do łask zarówno w dziedzinie wzornictwa, jak i architektury oraz wykończenia wnętrz.

W naszych czterech domkach sklejka jest dodatkowo oklejona z jednej strony fornirem jesionowym, a z drugiej białym laminatem HPL „uzyskiwanym z warstw papieru poddanego działaniu scalającej żywicy w warunkach wysokiej temperatury i podwyższonego ciśnienia”. Materiały te charakteryzują się m.in. wysoką odpornością na zadrapanie, ścieranie, wilgoć, a także łatwością czyszczenia. Są zatem znakomite jako tło do artystycznych szaleństw i poszukiwania własnego stylu wykończenia wnętrza. Z laminatu łatwo usunąć wzory narysowane flamastrami suchościeralnymi (przeznaczonymi do białych tablic) a także naklejki i tapety zrobione z papieru. Do wykonania chatek używamy sklejki liściastej. Jej delikatna faktura słojów jest dobrą bazą dla dołączonych do zestawu naklejek.

Wyszlifowane produkty zabezpieczamy dodatkowo naturalnym olejem aby zapewnić im gładkość i trwałość.

Domki wykonujemy w Tamido samodzielnie – wycinamy, szlifujemy, sklejamy, pakujemy. Lubimy prace manualne. I możemy wszystko tak dopracować, jakbyśmy to robili dla własnych dzieci. Chcemy przyczyniać się do rozpowszechniania przekonania, że polskie produkty nie mają się czego wstydzić.

Tworząc Tamido, postawiliśmy na współpracę z polskimi firmami, bo zależy nam na tym, aby wspierać lokalnych wytwórców i przedsiębiorców. Poczynając od sklejki, przez fornir, narzędzia aż po opakowania i naklejki – wszystkie te produkty są polskie i wykonywane przez lokalne firmy. Jedynym odstępstwem od reguły jest użycie włoskich laminatów, które urzekły nas swoją fakturą, kolorem i starannością wykonania.

Domki to produkt ekologiczny – i eko, i logiczny. A do tego ładny i inspirujący. Specjalnie z myślą o dzieciach!